NA JAKIM ETAPIE POWINNO SIĘ ZAMAWIAĆ MEBLE ?

 

1. Elektryczny stelaż do biurka (PEKA )

Myślę, że wszyscy już widzieli patent IKEA na łóżeczka rosnące razem z dziećmi. Teraz czas na biurka.  Niedawno firma PEKA wypuściła na rynek stelaż, który ma elektryczną regulację wysokości blatu.
Producent zapewnia, że dzięki płynnej regulacji wysokości mamy możliwość zmiany pozycji podczas pracy ( nawet z siedzącej na stojąca) oraz zmniejszamy ryzyko schorzeń kręgosłupa. Stelaż oczywiście spełnia swoją podstawową funkcję jaką jest zwiększenie komfortu naszej pracy ale też świetnie sprawdzi się dla dorastających dzieci. Pozwoli nam to uniknąć częstej wymiany biurek podczas okresu dorastania naszych dzieci. Bardzo fajną rzeczą jest to, że blat biurka nie jest elementem stałym stelaża więc możemy sobie go zmieniać jak znudzi nam się kolor lub zostanie porysowany przez dziecko.

Dodatkowa informacja:  podobny stelaż występuje też w wariancie do blatów roboczych.

 
 

 

2. Mechanizm blatu miksera lub innego drobnego sprzętu AGD

Gadżet tego samego producenta, również mający na celu podnoszenie blatu lecz tym razem chodzi o małe elementy. To sprytne urządzenie pozwala schować mikser ( lub inne tego typu małe urządzenie AGD) w szafce jeśli go aktualnie nie używamy. Jeśli jednak zechcemy go użyć to bez szperania po szafkach, jednym ruchem sprawiamy że nasze urządzenie jest gotowe do pracy. 

 

3. SNACK – system podblatowy (TCO)

Mechanizm zazwyczaj stosowany w wyspach kuchennych.Jest to system przesuwanego blatu umożliwiający ukrycie różnego typu urządzeń w kuchni (płyta grzejna,zlew itp.). Oprócz możliwości ukrycia czegoś , system może po prostu służyć do powiększenia miejsca roboczego w naszej kuchni. Szczególnie świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach połączonych z salonem, gdzie wysunięty blat, może służyć również jako dodatkowe miejsce do posadzenia gości.

4. Pegasus (PEKA)

Idealne rozwiązanie do szerokich szafek górnych. System windy pozwala ściągnąć do wysokości wzroku rzeczy które położyliśmy na górnych półkach w szafkach wiszących.Dzięki niemu, bez wchodzenia na drabinkę lub wspinania się po krzesłach sięgniemy wszystko czego potrzebujemy, zachowując przy tym porządek w szafce. Mechanizm idealnie przeznaczony do mebli dla osób niskiego wzrostu lub niepełnosprawnych.

 
 

 Klik

Mechanizmy są sprytne, dlatego też niestety nie należą do najtańszych. Myślicie, że są potrzebne w codziennym życiu czy raczej zbędne?


 

Macie jakieś pytania związane z tym tematem?
Piszcie w komentarzach, chętnie postaram się odpowiedzieć 🙂
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Podobał ci się wpis?
Zostaw komentarz, polub go na Facebooku a jeżeli uważasz, że może się komuś przydać
poślij go dalej. 🙂 
 

Dodaj komentarz